Q S Y N C

QSYNC je služba, která umožňuje on-line synchronizaci souborů a složek pro jednotlivce, ale také pro velké pracovní týmy. 

Jak to funguje ?

 

Na klientských počítačích je nainstalovaný QSYNC agent, který provádí on-line synchronizaci , pokud je uživatel připojený k internetu. Pokud uživatel k internetu připojený není, provede se sychronizace ihned v momentě, kdy se daný počítač do internetu připojí.

Pokud provede uživatel změnu nějakého souboru, pak se tento soubor okamžitě přenese na QSYNC server a následně se sychronizuje s ostatními uživateli, kteří jsou ke QSYNC serveru připojeni.

Jednou z možností synchronizace je také pouze stahovaní aktuálních souborů bez toho, že by se změněné soubory posílaly zpět na QSYNC server - mód jen pro čtení. Tím jsou ochráněny soubory na serveru a uživatel je nemůže ani smazat, ani měnit.

Verzování souborů Vám umožňuje vracet se v čase !

I když nepracujete v týmu, umožní Vám QSYNC práci na Vašich souborech odkukoli i bez připojení k internetu.

Další funkce QSYNC je tzv. verzování souborů. Pokud tedy uživatel upravuje, edituje např. soubor DOC nebo XLS vícekrát, může se vracet k předchozím verzím konkrétního souboru.

Omezení pro přístup k souborům na úrovni uživatele. Jen ten správný uživatel se správným heslem se dostane ke svým souborům.

Každý uživatel , který se přihlašuje ke QSYNC serveru má své přihlašovací údaje a heslo. Na základě těchto přihlašovacích údajů má pak uživatel určitá práva, co může se sychronizovanými soubory provádět - vytvařet, mazat, editovat, kopírovat, sdílet, žádný přístup atd..

Uživatel má k souborům přístup také pomocí mobilní aplikace, takže nepotřebuje počítač. Mobilní aplikace však neumožňuje takový komfort, jako stolní počítač, na druhou stranu máte dokumenty a tabulky stále k dispozici, třeba i na dovolené.