NÁŠ TÝM

Ing. Radomír Káňa -  více jak 25 let praxe v IT

 

Mým klientům nabízím osobní přístup a výpomoc s používáním IT. Nabízím kompletní portfolio IT produktů - prodej a servis počítačů, monitorů, tiskáren, veškeré PC komponenty, provádím instalace a migrace operčních systémů a programů, instalace kamerových sytémů , velkoplošné LED dotykové panely do škol a podobně.

 

Provádím správu počítačových sítí na školách, ve firmách a na obecních úřadech. Jsem IT  správce-koordinátor Škoda Auto a spravuji jejich IT infrastrukturu DMS, ELSA, PROFIN, ETKA a další. Vlastním certifikáty firem Microsoft, HP, Acronis, VEEAM, ESET a jiné. Jsem spoluzakladatelem firmy PC System s.r.o. - AutoCont Havířov, ale v současnosti pracuji samostatně jako fyzická osoba.

 

V poslední době se věnuji také službě zálohování dat klientům, o čemž je ve větší míře i tento web. Z více jak 25-leté praxe a vzhledem k nejnovějším hrozbám, které se šírí internetem by si měl každý odpovědný člověk uvědomit, že jeho vlastní DATA jsou to nejcennější, o co může mrknutím oka rychle a nenávratně přijít.

Ing. Tomáš Prošek - v IT se pohybuji přes 20 let

 

Působil jsem ve velkých mezinárodních firmách jako je Tieto na pozici Linux architekt a momentálně pracuji v IBM jako Linux senior specialista. Jsem držitelem mnoha odborných IT certifikátů s mezinárodní platností z nichž některé jsem získal v USA.

 

 

Ze své dlouholeté zkušenosti vím jak důležité je mít kvalitní zálohy plus předem připravnený scénář co dělat když dojde k nejhoršímu. O data můžeme přijít hned několika způsoby a ne vždy je za to zodpovědný hacker či virus. Stává se, že prostě jen odejde hardware a nebo uživatel omylem něco přemaže, a to se stává mnohdy i profesionálum.

 

 

Důležité je také poukázat na to, že není záloha jako záloha. Za dobu své praxe jsem mnohokrát viděl, že při ztrátě dat i lidé kteří si mysleli že zálohu mají splakali nad výdělkem. Zjistili totiž, že si kdysi nějaké zálohovní nastavili ale posleního půl roku to už neběží, protože došlo k nějaké neočekávané chybě na což bez dohledu nebylo možné přijít.

 

 

JSME CERTIFIKÁTOVÝMI PARTNERY